Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Hudba

Evanescence vystoupí v Plzni a Brně

Grammy ověnčení Evanescence se na konci léta vrátí do České republiky. Po Hradci Králové, kde před dvěma lety zazářili na festivalu Rock For People, a loňském koncertu v Praze, na němž se netradičně představili se symfonickým orchestrem, vystoupí kapela v čele s charismatickou frontwoman Amy Lee 4. září v Plzni v Depo 2015 a 5. září v Brně v městské hale Vodova.

Fanoušci se můžou těšit na jejich největší hity, jako jsou “My Immortal“, “Bring Me To Life” nebo “Everybody’s Fool”. Zazní také písně ze zatím posledního alba “Synthesis”, které kapela vypustila do světa na sklonku roku 2017.Koncert pořádá Ameba production v rámci koncertní série Rock For People Concerts. Podrobné informace naleznete na webu. VIP balíčky ve variantách Meet&Greet nebo Soundcheck zakoupíte na GoOut.Charismatická zpěvačka a pianistka Amy Lee založila kapelu Evanescence v polovině devadesátých let v Little Rocku v americkém Arkansasu spolu s kytaristou Benem Moodym. Ještě jako teenageři se potkali na skautském táboře, kde Amy zpívala a hrála u piana, a její verze Meat Loafova hitu “I’d Do Anything For Love” Moodyho dostala do kolen a Amy následně ukecal k založení kapely. Zpočátku to neměli se svým stylem vstřebávajícím nejrůznější hudební vlivy snadné, americký středozápad té doby patřil zcela jiným žánrům – mladé fascinoval death metal a starší generace holdovala podstatně měkčí muzice.

Po několika EP a prvním regulérním demo CD “Origin” mezi lety 2001 a 2003 natočili zlomové album “Fallen”. Citem pro rovnováhu mezi křehkou krásou a přirozenou rockovou tvrdostí a také díky hitu “Bring Me To Life” přineslo kapele světovou popularitu. “Fallen”, kterého se prodalo celkem sedmnáct miliónů kusů, vyneslo v roce 2004 kapele pět nominací na Grammy a dvě z nich dokázala proměnit v zisk zlatých gramofonků – v kategoriích Best New Artist a Best Hard Rock Performance. Kapela se pod vedením Amy Lee vyrovnala s četnými změnami v sestavě, včetně odchodu Bena Moodyho, a tvůrčími i koncertními pauzami. Vydala koncertní DVD a CD kompilaci “Anywhere But Home” (2004), album “The Open Door” (2006) a “Evanescence” (2011), ve kterém se Amy Lee, která se věnuje i sólové kariéře, dle vlastních slov “znovu zamilovala do Evanescence”. V roce 2017 rozšířili svou diskografii o album “Synthesis”.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.Přidat komentář

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama
Reklama

Může se ti líbit

Hudba

Skupina Evanescence se ukázala v show Jimmy Kimmel Live!, kde byla zazpívaná nová písnička „Wasted On You“, která pochází z jejich připravovaného alba „The...

Hudba

Evanescence přichází s novým singlem „Wasted on You“. Páté album skupiny The Bitter Truth bude vydáno koncem tohoto roku. “Wasted on You” začíná pomalu...

Reklama

You cannot copy content of this page