Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Hudba

Marie Fredriksson, zpěvačka Roxette, zemřela

Roxette je švédské duo, které tvoří skladatel, zpěvák a kytarista Per Gessle  a zpěvačka Marie Fredriksson. Jméno „Roxette“ pochází z názvu písničky skupiny Dr. Feelgood.

Jejich hudbu lze stručně vyjádřit názvem jejich alba největších hitů – Nenuď nás a přejdi k refrénu! Svěží, melodický a chytlavý pop od autora zbožňujícího Beatles v kombinaci s hlasem zpěvačky Marie Fredriksson nezaznamenal úspěch jen ve Švédsku nebo Evropě, ale dokázal se prosadit celosvětově. Populární dvojice je i dnes schopna zaplnit velké arény doslova na celém světě. Odhadem prodali celosvětově 75 milionů nahrávek.

Ve věku 61 let zemřela v pondělí 10.prosince 2019 zpěvačka Marie Fredrikssonová, která společně s Perem Gesslem tvořila kdysi populární švédské popové duo Roxette. Informoval o tom dnes švédský list Expressen. Podle deníku podlehla Fredrikssonová následkům svého dřívějšího závažného onemocnění.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

Zpěvačce byl již v roce 2002 odhalen nádor na mozku, absolvovala náročné operace a kapela poté přerušila svou úspěšnou kariéru, připomněla média.

Skupina vznikla v roce 1986 a proslavily ji hity jako The Look, Joyride nebo It Must Have Been Love, který zazněl ve slavném filmu Pretty Woman.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.Reklama
Reklama

Může se ti líbit

Reklama

You cannot copy content of this page