Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Filmy & seriály

VIDEO: seriál Simpsonovi slaví 30 let

Americký seriál s bláznivou žlutou rodinkou zná snad každý. Simpsonovi se vysílají nepřetržitě od roku 1989 až dodnes, letos se chystá jejich 32. řada. Seriál táhne svou nadčasovostí a ironickým vykreslením všední reality nejednoho městečka. „Opatrně Homere, je náledí,“ – „Na opatrnost není čas, jedeme pozdě!“ právě tento dialog se rozezněl před 30 lety, 17. prosince 1989.

Umanutý a líný Homer, svérázná a správňácká Marge, šprtka Líza, rebel Bart a nevinná Maggie. A spousta dalších postav fiktivního maloměsta Springfield. Seriál Simpsonovi poutá zájem diváků už třicet let! Přitažlivý je svým ostrým a ironickým humorem, mnohdy nekorektním vykreslením americké kultury a společnosti, které se ale dají často aplikovat i na českou realitu.

Tvůrcem rodinky je Matt Groening, jenž se inspiruje vlastní rodinou. První díl uvedený 17. prosince 1989 se odehrává v době Vánoc a rodinku vykresluje tragikomicky jako zcela nefunkční, Homer svými činy učiní ze svátečních dní doslova katastrofu. Na tuzemských obrazovkách jsme ale první epizodu mohli vidět až v roce 1992.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.
Reklama
Reklama

Může se ti líbit

Filmy & seriály

Konkurence v oblasti streamovacích televizních služeb nabírá na intenzitě. Na trh, kterému již řadu let dominuje americká společnost Netflix, vstupují další významní hráči. 1.listopadu...

Hudba

Nelze popřít, že Élite nebo česky Elita je španělské dospívající drama Netflixu, jenž je vysoce návyková show. Má v celku dobré obsazení, hlavní zápletkou...

Reklama

You cannot copy content of this page