Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Hudba

Zpěvačka Duffy ohlásila comeback

Konec roku si chce podmanit ještě zpěvačka Duffy, která tento týden na svých sociálních sítích oznámila comeback pro rok 2020. Čekat můžeme zbrusu novou desku.

Duffy a zlom v její kariéře nastal až v roce 2007, kdy učinkovala v „Later With Jools Holland“ na BBC2. To vyústilo v druhé vystoupení v tomto pořadu, tentokrát se soulovou legendou Eddie Floydem. Když pak v pořadu vystoupila potřetí a zapívala písně Rockferry, Mercy a Stepping Stone, všimli si jí i světoví producenti. Duffy tak mohla vytvořit skupinu a nahrát s ní své debutové album Rockferry.

Album bylo vydáno 3. března 2008 u vydavatelství Polydor Records pod producentskou taktovkou Bernarda Butlera. V roce 2008 se pak alba prodalo přes 4,5 miliónu kopií, což album vyneslo na pozici nejprodávanějšího alba roku 2008.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.
https://www.instagram.com/p/B6Ln5nbB7s8/?utm_source=ig_web_copy_link

Z alba Rockferry bylo doposud vydáno pět singlů – Rockferry, Mercy, Warwick Avenue, Stepping Stone a Rain On Your Parade. První singl Rockferry moc velký průlom do evropských hitparád nezaznamenal, a tak první úspěch pro Duffy byl až druhý singl Mercy, který ji proslavil po celé Evropě. Dosáhl prvního místa hned v několika prestižních hitparádách po celé Evropě a prodalo se ho přes 500 tisíc kopií.

Další singly Warwich Avenue a Stepping Stone si nevedly špatně, ale úspěchu „Mercy“ nikdy nedosáhly. Po nich vydala Duffy z alba ještě pátý singl – Rain On Your Parade, který se objevil pouze ne deluxe edici alba Rockferry. Ale ani tento singl nezasáhl nijak výrazně do prvních hitparádových příček.

Ve své poměrně krátké kariéře byla Duffy již třikrát nominovaná na prestižní Grammy, avšak ani jednu neproměnila v sošku. V součastnosti připravuje Duffy materiál pro své druhé řadové album a také pracuje na soundtracku k nezávislém filmu Souled Out, který popisuje britskou soulovou scénu v 70. letech.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.Reklama
Reklama

Může se ti líbit

Hudba

Velšská zpěvačka Duffy vydala na svém Instagramovém účtu novou píseň s názvem „River In The Sky“. Jedná se o druhou písničku od zpěvačky, která...

Hudba

Velšská zpěvačka Duffy konečně veřejně sdílí zbrusu novou píseň s názvem „Something Beautiful“, první písničku od roku 2015. Naposledy vydala několik písní pro film...

Filmy & seriály

Přiznání od pěvecké hvězdy Duffy, které Vás zamrazí.

Hudba

Minulý měsíc zveřejnila La Roux na svůj IG účet obrázek ze studia, což jasně značilo přípravy novinek a především dalšího alba. Zpěvačka dále zveřejnila...

Reklama

You cannot copy content of this page