Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Hudba

Česko do Eurovision Song Contest vybírá favorita: Ben Cristovao, Olga Lounová a nebo kapela We All Poop

Eurovision Song Contest je každoroční hudební soutěž pořádaná zeměmi, které jsou aktivními členy Evropské vysílací unie. Každou zemi reprezentuje interpret s jednou soutěžní písní. Soutěžní příspěvky v každé zemi jsou voleny tamější veřejnoprávní televizní společností, která nominuje reprezentanty rovnou anebo vyhlásí národní kolo. Vybraní soutěžící se pak podle okolností účastní mezinárodního semifinále, respektive finále, kde svoji píseň předvedou v živém televizním přenosu. Prostřednictvím telefonického hlasování diváků a národních porot je následně zvolen vítěz. Podle pravidel diváci nesmí hlasovat pro soutěžícího ze své země.

Eurovision Song Contest 2020 bude 65. ročník soutěže Eurovision Song Contest. Soutěž se bude konat v Nizozemsku, v Rotterdamu, v aréně Ahoy Rotterdam, díky vítězství nizozemského zpěváka Duncana Laurence s písní „Arcade“ na předchozím ročníku v Tel Avivu v Izraeli.

I Česká Republika je součástí této soutěže, letos se o přízeň ucházejí Barbora Mochowa, Benny Cristo, Elis Mraz s Čis T, Karelll, Olga Lounová, Pam Rabbit a kapela We All Poop. Jejich písničky spolu s klipy, v nichž se podle zadání mají objevit origami, budou představeny 20. ledna v 8 hodin ráno.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

V minulých letech Česko na Eurovizi poslalo zpěváka Mikolase Josefa, skupinu Gipsy.cz, zpěvačky jako je Tereza Kerndlová, Gabriela Gunčíková nebo Marta Jandová a Václav Noid Bárta. V loňském roce naši republiku zastupovala kapela Lake Malawi.
Reklama
Reklama

Může se ti líbit

Hudba

Organizátoři potvrdili, že Eurovize byla zrušena, protože Evropa pokračuje v boji s koronavirem. Soutěž zpěvu, která každoročně přiláká téměř 200 milionů lidí, se měla...

Reklama

You cannot copy content of this page