Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Tech

Instagram nabídne posílání zpráv v prohlížeči

Uživatelé sociální sítě Instagram se brzy dočkají vylepšení její webové verze. Do prohlížečů totiž brzy půjdou posílat i soukromé zprávy. Doteď šly zprávy posílat pouze v mobilní aplikaci. V současné době probíhají testovací práce, které budou zpřístupněny pouze vybraným uživatelům. Kdy však bude propuštěna ostrá verze zatím není jasno.

Instagram chce tak dát větší prostor pro spojení mezi přáteli bez toho, aniž by museli otevírat aplikaci. Instagram jde po krocích třeba WhatsAppu a nebo Facebooku, který spadají pod jednu hlavičku.

Kromě toho začátkem loňského roku u začala populární sociální síť Instagram experimentovat se skrýváním počtu „lajků“ na příspěvcích uživatelů. Uživatelé uvidí jen „lajky“ svých sledujících, ne všech. To znamená, že stále můžete dát „to se mi líbí“ na příspěvky ostatních uživatelů a také uvidíte, komu se líbily ty vaše. Ale jen u lidí, které sledujete a kteří sledují vás.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

Tato funkce byla vyzkoušena na určitých testovacích trzích na různých místech po celém světě. Například v Kanadě, Japonsku a Brazílii. „Lajkování“ je základem Instagramu už od jeho založení v roce 2010, takže je změna pro mnoho lidí šokující. 

Podle CEO Instagramu, Adama Mosseriho, je důvodem tohoto rozhodnutí snaha omezit negativní emoe uživatelů a srovnávání se s ostatními.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.Reklama
Reklama

Může se ti líbit

Reklama

You cannot copy content of this page