Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Hudba

LP také dorazí na Colours of Ostrava 2020

Impozantní hlas, obrovské charisma, bezprostřední komunikace s fanoušky, nezapomenutelný koncert a pro mnohé vrchol toho ročníku… takový dojem zanechala americká zpěvačka LP před třemi lety po svém prvním festivalovém vystoupení na Colours of Ostrava. Letos v červenci se Laura Pergolizzi do Dolních Vítkovic na festival vrátí – bohatší o novou desku a s postavením jedné z největších hvězd současné hudební scény. 

Pořád vypadá jako napůl Patti Smith, napůl Bob Dylan a neubrala ani ze své bezprostřednosti, jen se ze skladatelky písní pro Rihannu nebo Christinu Aguileru mezitím vyšvihla do nejvyšší světové hudební ligy. S aktuálním albem „Heart To Mouth“ si jí konečně začíná všímat Amerika, která opožděně dohání fenomenální evropský úspěch charismatické zpěvačky. I u nás o ní hodně víme: všechny dosavadní koncerty LP byly okamžitě vyprodané, a když na Colours zakřičela: „Jsem připravená pro vás zpívat,“ měla v tu ránu v kapse i tisíce dalších příznivců.

„Konečně jsem došla do místa, kdy se vůbec nemusím starat o to, kam by se měla moje kariéra ubírat. Mohu si dovolit dělat pouze to, co chci, což je velmi osvobozující,“ zhodnotila Laura svou nynější pozici – důsledek zaslouženého úspěchu, podtržený nadšeným přijetím alba „Heart To Mouth“, jež pro ni představuje nejupřímnější verzi pravdy.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

Zůstává nezaměnitelná a mezi písničkářkami s popovými ambicemi vyčnívá po všech stránkách. Stále z ní vyzařuje odhodlání a schopnost naplnit své písně správnou dávkou dramatu a melodičnosti. Věří tomu, že smyslem hudby je pomoci lidem cítit se dobře, proto nadále trvá na jednoduchém receptu: přitažlivé směsi popu, rocku, americany a folku, postavené na průzračném a hutném kytarovém zvuku a kouzelném zvuku svého ukulele. „Mé názory jsou vším. Nikdy bych je nevyměnila, i když člověk prochází zklamáními a urážkami, se kterými umělec bojuje, nebo zkrátka kvůli tomu, že jsem lesbička. Je toho hodně, ale když tím projdete, aniž by se to dotklo vašeho štěstí nebo sebehodnocení, je to fakt skvělé,“ říká.

 LP se narodila a vyrůstala v New Yorku, dnes žije v Los Angeles. Průlom v její kariéře přišel se skladbou „Into the Wild“ použitou v reklamě na Citibank a následně albem „Forever for Now“, kdy se v početné sestavě muzikantů objevila také Isabella Summers (Florence + the Machine). Větší úspěch přišel se skladbou „Muddy Waters“, bodující ve čtvrté sérii televizního seriálu „Orange Is The New Black“. Průlom pak nastal s milostnou písní „Lost On You“, se kterou obsadila světové hitparády, rádia i iTunes, Spotify nebo YouTube. Všechny úspěšné skladby zařadila LP na čtvrté album „Lost On You“, se kterým se začal po zásluze naplňovat její americký sen. 

Devatenáctý ročník festivalu Colours of Ostrava proběhne od 15. do 18. července 2020 opět v úchvatném industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic. Prvními oznámenými jmény jsou Twenty One Pilots, The Lumineers, Youssou N’Dour, Sigrid, Wardruna, Tindersticks, Tones And I, Meute, Black Pumas, Fatoumata Diawara, KOKOKO!, The Hatters, Muthoni Drummer Queen, Fofoulah a Bazzookas. Program na čtyřiadvaceti venkovních i krytých scénách nabídne přes 450 bodů – vedle koncertů více než 120 zahraničních a domácích kapel také diskuse v rámci mezinárodního fóra Meltingpot, divadla, workshopy, filmy, výtvarné instalace a další doprovodné aktivity. 

Vstupenky jsou v prodeji ve festivalovém e-shopu na a v sítích GoOut a Ticketportal.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.
Reklama
Reklama

Může se ti líbit

Hudba

19. ročník mezinárodního festivalu Colours of Ostrava se z důvodu koronavirových opatření a nepříznivé situace pro pořádání velkých akcí přesouvá na příští rok –...

Hudba

Colours Of Ostrava přidává další vystupující, teď skupinu The Killers!

Hudba

Martin Garrix se vrací do Česka, tentokrát na fesťák do Ostravy!

Hudba

Ti z vás, kteří netrpělivě čekají na oznámení prvních hvězd festivalu Colours of Ostrava, se mohou radovat a pomalu začít vytahovat peněženky. Na Colours...

Reklama

You cannot copy content of this page