Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Hudba

Neodolatelný a tentokrát akustický IAMX zahraje v Kině Lucerna

Už v roce 2016 vystoupil v pražském Rock Café. Letos se k nám vrací znovu.

Poznávacím znamením tvorby Chrise Cornera téměř dvě dekády vystupujícího pod jménem IAMX jsou sladké balady v doprovodu neodolatelných tanečních beatů plné procítěných hloubek i andělských falzetů. Se svou chystanou akustickou deskou Echo Echo se Corner rozhodl ohlédnout do minulosti a své starší oblíbené skladby představit v odlehčené podobě. V Praze se IAMX akusticky představí 27. dubna v Kině Lucerna. Vstupenky (790 Kč) budou v prodeji od 31. ledna na fource.cz a u prodejců GoOut.cz a Ticketmaster.

Uhrančivý, žánry definující svět Chrise Cornera je plný organicky znějící elektroniky a hluboce emotivních vokálů, které zvýrazňují ty nejtemnější i nejeuforičtější emoce. A svůj magický svět IAMX neopouští ani tentokrát:. „Nápad na akustické album jsem v sobě měl od opravdu dlouho,“ zamýšlí se Corner. „Když píšu nové skladby, začínám s pouhou melodií, kytarou nebo pianem a až později z nich tvořím monstra, která mí fanoušci znají z nahrávek.“ Ostatně na kytaru Corner hraje od svých dětských let a jeho největšími prvotními inspiracemi byli hudební hrdinové jako Simon & Garfunkel nebo David Sylvian. 

Už odmala Corner věděl, že se chce stát muzikantem, a tak ke kytaře hned přidal další nástroje, zpěv i producentské dovednosti. Jeho první pionýrský triphopový projekt Sneaker Pimps měl namířeno na přelomu milénia ke světové slávě, Corner se ale rozhodl zanevřít na velká pódia a raději se vydal nezávislou sólovou cestou jako IAMX. Do dnešního dne má na kontě osm úspěšných alb a nespočet vyprodaných koncertů i v České republice. 

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

Na plánovaném albu Echo Echo spolupracoval s trojnásobným držitelem ceny Grammy Davidem Bottrillem (Tool, Peter Gabriel, Muse), jejich společným cílem bylo vytvořit album, které by šlo snadno převést i do koncertní podoby. Výsledek tvoří silnou a intimní kolekci jedenácti upravených písní, mezi nimiž nechybí ani hity jako I Come With Knives nebo You Can Be Happy.
Reklama
Reklama

Může se ti líbit

Hudba

IAMX 5.10.2020 Kino Lucerna, Praha. Easy Life 18.11.2020 MeetFactory, Praha

Reklama

You cannot copy content of this page