Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Hudba

ABBA přijde s novou muzikou ještě letos

Velký návrat skupiny ABBA? Možná už v létě.

Nová muzika od legendární skupiny ABBA se údajně chystá tento rok. Ve videu zveřejněném na neoficiálním účtě Twitteru ABBAtalk minulý týden Benny Andersson, který tvoří kultovní kvarteto 70. let skupiny, odpověděl na otázky zpravodajů ohledně nových materiálů. Přišla otázka na nové písničky, které byly slibovány „tak dlouhou dobu“.

„Přijdou myslím po létě,“ říká Andersson. „Ale můžu jen hádat, protože si nejsem opravdu jistý“.„Takové rozhodnutí nemohu udělat sám,“ pokračuje.

ABBA je švédská popová skupina založená ve Stockholmu v roce 1972. Jde o jednu z nejúspěšnějších kapel v historii populární hudby. Název této hudební skupiny vznikl jako akronym spojením počátečních písmen křestních jmen jejích členů Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid. Do roku 2010 skupina prodala přes 375 milionů desek a i v současnosti prodávají kolem tří milionů alb ročně.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

ABBA dosáhla mezinárodního průlomu poté, co v roce 1974 zvítězila v soutěži Eurovize s písní „Waterloo“ a byla první neanglicky mluvící popovou skupinou, která dobyla hitparády v anglicky mluvících zemích, včetně Velké Británie, USA, Kanady, Irska, Jižní Afriky, Austrálie a Nového Zélandu. Obrovského úspěchu dosáhla také v zemích Jižní Ameriky a Mexiku.

Vydáno je celkem osm studiových desek. Poslední vyšla v roce 1981 – The Visitors.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.Reklama
Reklama

Může se ti líbit

Reklama

You cannot copy content of this page