Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Hudba

Britští Glass Animals ohlašují comeback. Nabízí pilotní singl “Your Love (Déja Vu)

Máme tu první novinku “Your Love (Déja Vu)” z nadcházejícího třetího studiového alba kapely Glass Animals. Jedná se tak o následovníka z roku 2016 “How to Be a Human Being”.

Britská psychedelic indie pop skupina z Oxfordu, založená v roce 2010 se kdysi jmenovala “Afro Pony” a “Alligator Puffin Chicken Go Yeh Woo”. Členové občas vtipkují, že pro vytvoření názvu prostě otevřeli slovník a vybrali náhodná slova.

První album “ZABA” bylo pojmenováno podle knihy The Zabajaba Jungle, kterou měl Dave Bayley rád v dětství. Stylisticky album spojuje indie pop, psychedelia a minimal music. Záměrem tvůrců bylo, aby písně ponořily posluchače do “různých částí jiného vesmíru”.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

Druhé album “How To Be A Human Being” je víc konceptuální. Během turné na propagaci prvního alba kontaktoval Dave mnoho neznámých lidí a ptal se na jejich tajemství. Z těchto historek získával potom inspiraci pro psaní písní. Album obsahuje 11 skladeb, z kterých každá popisuje nějakou vymyšlenou postavu. V hudebním smyslu je album podobné prvnímu albu, naplněno elektronikou a exotickou perkusí. Má chytlavé melodie a kytarové i klávesové riffy.

Nechme se překvapit, jestli bude mít i třetí album takovou historii skládání jako její předchůdci. Zatím název a ani datum vydání není známo.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.Reklama
Reklama

Může se ti líbit

Reklama

You cannot copy content of this page