Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Hudba

Nová písnička “Figure It Out” zpěvačky Lenny poodhalí její soukromí

Hlas, který měl být poslán do Eurovize. Lenny, vydává novou písničku.

Lenny, Lenka Filipová, je česká zpěvačka, písničkářka, hudební skladatelka, textařka a klavíristka.

V roce 2013 podepsala smlouvu s hudebním vydavatelstvím Universal Music a 24. června téhož roku vydala své první EP s názvem All My Love se čtyřmi skladbami, z toho třemi autorskými písněmi. Původní skladbu „All My Love“ totiž zpívá australská kapela Dallas Frasca. Své druhé EP s názvem Fighter vydala 6. prosince, původně však plánovala vydat své debutové album. EP obsahuje celkem pět skladeb, z nichž dvě jsou coververze. Jedná se o „I’m Ready“ od Bryana Adamse a „Am I Wrong“ od Keb’ Mo’. V roce 2013 také získala ocenění Objev roku v anketě Anděl a v témže roce byla nominovaná na Objev roku v anketě Český Slavík Mattoni.

V září 2016 vyšlo její debutové studiové album Hearts. V rámci něj Lenny vyjela na klubové turné Hearts Tour 2016. Kvůli jeho úspěchu bylo v prosinci téhož roku oznámeno jeho pokračování. To bylo jako Hearts Tour 2017.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

V roce 2016 byla nominována v kategorii Zpěvačka na hudební cenu Žebřík a v celkem čtyřech kategoriích na cenu Anděl. Z těchto čtyř nominací proměnila všechny, a to v kategoriích Album roku (Hearts), Skladba roku (Hell.o), Zpěvačka roku a Videoklip roku (Hell.o).

Úspěch se skladbou „Hell.o“ slavila rovněž v Itálii, kde se 12. února 2017 představila v tamní talk show Che tempo che fa. V červnu téhož roku se skladbou vystoupila jako host na 11. ročníku hudebních cen Wind Music Awards ve Veroně.

Následovaly singly jako je “Home”, “Enemy” nebo “Lovers Do“. Nejnovějším počinem je singl “Figure It Out” – “Pojednává o cestě životem, jež je plná krásných chvil, ale i překážek, rozcestí a obtížných rozhodnutí, před která jsme postaveni. Potom je jen na nás, jak se rozhodneme a jakým směrem bude pokračovat naše životní cesta,” říká o písničce Lenny.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.Reklama
Reklama

Může se ti líbit

Hudba

V článku najdeš i celé album Weird & Wonderful na poslech!

Reklama

You cannot copy content of this page