Warning: sprintf(): Too few arguments in /www/doc/www.newster.cz/www/wp-content/plugins/wp-user-avatar/includes/class-wp-user-avatar-functions.php on line 668
Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Hudba

Atraktivní, ale pořád metaloví: Asking Alexandria s novou deskou v Praze

Asking Alexandria 6. 11. 20, Forum Karlín Club, Praha

Od roku 2008, kdy se Asking Alexandria dali dohromady, nepřestala pětičlenná parta z britského Yorku posouvat hranice a od metalcoru se přenesla k poprockovějíšmu zvuku. Ale ani na plánované novince Like a House on Fire nezanevřeli na své ostřejší kořeny. Nadcházející album představuje v mnoha ohledech nový začátek. Kytarista a zakládající člen kapely Ben Bruce se po napjatějším období mezi spoluhráči nechal slyšet, že při nahrávání desky všichni členové znovu táhli za jeden provaz. V klubu pražského Fora Karlín se Asking Alexandria představí 6. listopadu. Vstupenky (750 Kč) budou v prodeji od 13. března na fource.cz a u prodejců GoOut a Ticketmaster.

Nová deska Like a House on Fire vychází už 15. května. Kapela s ní navazuje na tři roky starou eponymní desku, jenž jako třetí za sebou zdolala vrchol americké rockové hitparády Billboard. Úspěch desce přinesl i návrat původního zpěváka Dannyho Worsnopa, který po osobních i uměleckých neshodách se spoluhráči formaci na několik let formaci opustil a založil vlastní projekt We Are Harlot: „Bylo to tím, že jsme byli furt na cestě. Posledních šest let jsme spolu byli zavření v jednom prostoru. Ať už na zemi, ve vzduchu, na vodě nebo co já vím… Kvůli tomu začaly vznikat vážné problémy s chlastem a drogami, jimiž jsme se to všechno snažili překonat. Být neustále v takovéto blízkosti prostě není zdravý,“ komentoval odchod z kapely Worsnop v titulním článku časopisu Fakker.

Za obdobím po návratu původního člena kapely se zpětně ohlíží i kytarista a vůdčí postava kapely Ben Bruce: „Naše minulá nahrávka byla hlavně o našem znovuspojení, zpětném propojení a učení se jeden od druhého, teprve až na nové desce se nám podařilo se doopravdy znovu sjednotit na sto procent a tvořit hudbu podle našich představ.“ Album Like a House on Fire je také první nahrávkou, kterou kapela nahrála zcela střízlivá. „Jsme hrdí, že jsme po letech bouřlivého života takto vyspěli a objevili nové cesty, po kterých jako kapela můžeme kráčet a přitom zůstat sami sobě upřímní,“ dodává Bruce.  

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

Na desku láká i aktuální singl Antisocialist dokazující, že Asking Alexandria ani po letech neztratili na své údernosti. Inspirací pro skladbu byla píseň Break Stuff od Limb Bizkit, která se stejně jako skladba Antisocialist vypořádává agresivně s každodenními stereotypy a stresem: „Skladba nemá žádný politický podtext. Na světě je milion skladeb o lásce, rozchodech nebo o užívání si s přáteli. Jenže jsou také dny, kdy nechcete nikoho ani vidět a už po ráno víte, že dneska by vás měli nechat všichni na pokoji. Jestli máte špatný den, není nic jednoduššího než si pustit tuhle píseň a pustit všechen vztek ven,“ vzkazuje fanouškům Worsnop.
Reklama
Reklama

Může se ti líbit

Reklama

You cannot copy content of this page