Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Hudba

AKTUALIZOVÁNO: Festival Coachella se letos možná zruší. I zde je viníkem koronavirus

Coachella je obří multižánrový hudební festival, který se každoročně koná v kalifornském Indiu. Coachella se společně s Glastonbury řadí mezi největší hudební festivaly na světě. Ty jsou nyní ohroženy.

Aktualizace 10.3.2020 v 15:30 hodin: Festival Coachella bude přesunut na říjen tohoto roku. Od 9.do 16.října 2020. Původně se měl odehrát už nyní na jaře v dubnu.

Koncertní a festivalová sezóna se letos odehraje v nejhorším možném čase, tedy pokud vůbec. Globální epidemie nazvaná koronavirus se vplížila už i do do velkých měst po celé USA. Hudební průmysl, který závisí především na velkých festivalech za miliardy dolarů ročního zisku aktuálně zvažují zrušení události s masivními počty návštěvníků.

Veliký otázník teď visí nad festivaly jako je Goldenvoice, Stagecoach a především Coachella. Různá vystoupení v Los Angeles byla aktuálně zrušena nebo odložena na dobu neurčitou. Organizátoři uváděli jako bezpečnostní riziko shromažďování desítek tisíc lidí v době možného nákažení. Do toho minulý týden kraj Los Angeles vyhlásil stav nouze, kde bylo hlášeno šest nových případů. A právě v Kalifornii se odehrává každý rok festival Coachella.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

„Právě se nacházíme v těžkém rozhodnutí,“ říkají organizátoři festivalu. „Události, jako jsou hlavní hudební festivaly, obvykle přinášejí ke vstupenkám pojištění. Tudíž se majitelé lístků nemusí obávat, že bychom jim nic my sami jako organizátoři nevyplatili. Jenže pojišťovací společnosti by našim divákům za vstupenky nevyplatili nic, pokud by jsme festival zahájili v rozporu s doporučením zdravotní organizace. Celá zodpovědnost by padla jen a jen na nás. Je to nesmírné těžké, nevíme co bude dál. Zdraví a bezpečnosti je pro naše diváky festivalu prioritou, proto jsme nakloněni spíše ke zrušení a vrátit tak všem plné vstupné.

V úterý globální hudební a technologická konference uvedla, že úzce spolupracuje každý den s místními, státními a federálními agenturami v Texasu, aby ještě zkusila naplánovat jakoukoliv bezpečnou událost na území USA.

Na jedné straně se na internetu objevují petice proti zrušení festivalu Coachella a na druhé stojí zdravý rozum – tzn. zastavení těchto akcí a vyhnout se ohnisku možné nákazy, i kdyby každý prošlý návštěvník měl být při vstupu do areálu zdravotnicky prohlídnut. Jak to celé bude se momentálně řeší. Jedno je ale jasné, pokud se virus nepodaří zastavit, festivaly budou do jednoho zrušeny.

Doplňme informaci, že festival Coachella by se měl konat už tento duben, od 10.do 19.4.2020. Jako hlavní účinkující by měl být Travis Scott, Frank Ocean nebo Calvin Harris.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.
Reklama
Reklama

Může se ti líbit

News

Mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, které prodlužuje limit setkávání na nejvýše dvě osoby, odkazuje na takzvaný pandemických zákon i zákon o ochraně veřejného zdraví. Opatření...

News

Studenti závěrečných ročníků středních škol a středoškoláci ohrožení školním neúspěchem budou moct od 19. dubna docházet na skupinové konzultace ve skupinách maximálně do šesti...

Hudba

Festival Rock for People, který se měl v červnu konat na letišti v Hradci Králové, se kvůli pokračující epidemii koronaviru neuskuteční. Organizátoři jej posunou...

News

Od pondělí se budou moci k očkování registrovat zbývající chroničtí pacienti, kteří k němu zatím neměli přístup. Od středy se budou moci hlásit i...

Reklama

You cannot copy content of this page