Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Hudba

Stereophonics ignorují pandemii koronaviru. Považujeme je za naprosté idioty

Naprosto zarážející chování jak skupiny, tak Velké Británie v počínání opatření proti koronaviru.

Koronavirus je všude kolem nás, ruší velké turné kapel, veškeré kulturní akce a největší festivaly na světě. Jenže tomu tak není všude. Ve Velké Británii se koncertuje jako by se nic nedělo. V pátek v Manchesteru vystoupila britská kapela Stereophonics. Jako fanoušky měla přes neuvěřitelných 21 tisíc lidí, kteří i v době krize na koncert přišli. My by jsme je ovšem jako fanoušky nenazývali, spíše naprosto bezohledné lidi včetně kapely, která odmítá turné zrušit.

Přes rozsáhlé kritické komentáře na sítích to zopakovali ještě dvakrát. V sobotu a v neděli na koncertech v Cardiffu. Na svůj twitter pak kapela přidala fotografii plného stadionu s komentářem: „V­ Cardiffu to žije!“. Ovšem za tento post a pokračování turné to pěkně kapela schytala od uživatelů sítě a od lidí s rozumem.

Nadávky, sprostá slova a hejtování. To je výsledek směrem ke skupině, konkrétně jejich přístupu. Sama kapela oznámila, že turné rušit nebude. Nejen Velká Británie, ale i my čelíme tak naprosté ignoraci a bez ohleduplnosti v šíření pandemie koronaviru.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

„Ujišťujeme vás, že bezpečnost a zdraví všech zaměstnanců a návštěvníků jsou naší hlavní prioritou a náležitě implementujeme doporučení a pokyny, “stojí v prohlášení arény, kde se koncertovalo.

Kdyby kapele skutečnosti záleželo na zdraví, koncerty by se neuskutečnily. Zarážejícím je i fakt, že na videích, které kolují internetem, nemají návštěvníci ani na ústech roušky. Asi se tak snaží předběhnout Itálii, kde je situace kritická. Za nás z redakce bychom pro celou skupinu měli vzkaz, ale byl by nepublikovatelný.

https://twitter.com/stereophonics/status/1238976755022680065

Stereophonics je velšská rocková skupina, založená v roce 1992 ve vesnici Cwmaman na jihu Walesu. Původní sestavu skupiny tvořili zpěvák a kytarista Kelly Jones, baskytarista Richard Jones a bubeník Stuart Cable. Po celou dobu existence skupiny ve skupině zůstali pouze dva původní členové: Kelly Jones a Richard Jones. Cable byl v roce 2004 nahrazen Javierem Weylerem, kterého roku 2012 nahradil Jamie Morrison. Roku 2007 se ke skupině přidal kytarista Adam Zindani. Své první studiové album nazvané Word Gets Around skupina vydala v roce 1997 a do roku 2019 jich vydala dalších deset.

Jako poslední je album „Kind“ z roku 2019, které bylo vydáno v říjnu. K němu jedou aktuální turné.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.
Reklama
Reklama

Může se ti líbit

News

Mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, které prodlužuje limit setkávání na nejvýše dvě osoby, odkazuje na takzvaný pandemických zákon i zákon o ochraně veřejného zdraví. Opatření...

News

Studenti závěrečných ročníků středních škol a středoškoláci ohrožení školním neúspěchem budou moct od 19. dubna docházet na skupinové konzultace ve skupinách maximálně do šesti...

Hudba

Festival Rock for People, který se měl v červnu konat na letišti v Hradci Králové, se kvůli pokračující epidemii koronaviru neuskuteční. Organizátoři jej posunou...

News

Od pondělí se budou moci k očkování registrovat zbývající chroničtí pacienti, kteří k němu zatím neměli přístup. Od středy se budou moci hlásit i...

Reklama

You cannot copy content of this page