Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Móda

H&M zavře celkem 250 obchodů

Koronavirus se podepsal i na tomto módním gigantu.

H&M v příštím roce zavírá 250 obchodů kvůli pandemii koronaviru, protože lidé stále častěji nakupují online.

Maloobchod s rychlou módou má 5 000 obchodů po celém světě, takže čtvrteční oznámení představuje 5% z celkového počtu obchodů.

„Stále více zákazníků začalo nakupovat online během pandemie,“ uvedla společnost H&M ve čtvrtek ve své tiskové zprávě po dočasném uzavření obchodů z jara.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

Švédský maloobchodník uvedl, že jeho třetí čtvrtletí, které zahrnuje tržby od června do srpna, se postupem času obnovilo kvůli opětovnému otevírání obchodů a „silnému a výnosnému“ růstu online nakupování. Prodej v září přesto poklesl o 5% ve srovnání se stejným měsícem před rokem.

„I když výzvy ještě zdaleka neskončily, věříme, že to nejhorší je za námi, a jsme v dobré pozici, abychom z krize vyšli silnější,“ uvedla ve svém prohlášení generální ředitelka Helena Helmerssonová.

Koronavirus zrychlil trend směrem k online nakupování, který již před pandemickým zásahem narušil maloobchod a potlačoval hlavní řetězce. Konkurence společnosti H&M Inditex, která vlastní Zaru a další rychle módní značky, uvedla na začátku tohoto roku, že plánuje letos a příští rok zavřít až 1200 obchodů.

Firmě H&M navíc vyměřily pokutu 35,3 milionu eur (zhruba 950 milionů Kč) za špehování zaměstnanců.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

H&M (HNNMY) a Inditex nejsou jediní maloobchodníci, kteří uzavírají obchody. American Eagle Outfitter (AEO) a GameStop (GME) také nedávno oznámily plány na uzavření stovek obchodů kvůli nárůstu online nakupování.


Náhledový obrázek: forumnovakarolina.cz

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.Přidat komentář

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama
Reklama

Může se ti líbit

News

Rezervační očkovací systém proti koronaviru pro všechny se od 1. února nakonec nespustí. Informoval o tom na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš. „Považuji za zbytečné otvírat...

News

Zmírnění protiepidemických opatření se v příštím týdnu podle ministra zdravotnictví Jana Blatného očekávat nedá, je třeba uvolnit místa v nemocnicích. V pondělí vláda projedná...

News

Operátoři se dozvěděli o požadavku státu na SMS ověření při registraci k očkování proti nemoci covid-19 až po spuštění systému. Uvedl to dnes na...

News

Kapacita zadaných termínů pro očkování proti covidu-19 je podle webu systému po více než hodině vyčerpaná, je ale možné se dál k očkování registrovat...

Reklama

© 2019-2021 NEWSTER.cz TOPlist

You cannot copy content of this page