Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Móda

Rihanna se omlouvá za islámský verš na módní přehlídce spodního prádla Fenty

Rihanna se omluvila poté, co použila kontroverzní píseň na své nejnovější módní přehlídce Savage X Fenty.

Dostala na sítích negativní reakce za použití písně Doom od umělce Coucou Chloe, která obsahuje muslimský text známý jako Hadith.

Rihanna říká, že použití písně bylo nezodpovědné a bylo to ode mě neopatrná chyba.
Hadith je součástí sbírky textů, o nichž se předpokládá, že jsou mluvenými slovy proroka Mohameda. Po svaté knize Korán jsou hadísy považovány za jedny z nejdůležitějších náboženských textů pro muslimy. Arabský verš použitý v písni je součástí hadísů o soudném dni.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

Coucou Chloe se omluvila a uvedla, že si neuvědomuje, že píseň obsahovala islámské verše.

https://twitter.com/SavageXFenty/status/1311859317801283587

Módní a kosmetická značka Rihanna Fenty byla v minulosti oceněna za její oddanost rozmanitosti. Někteří muslimští příznivci však použití písně zpochybnili, když se 2. října na Amazon Prime objevilo její spodní prádlo.

Hodhen Liaden, 26.- letá je bloggerka v oblasti krásy, která je fanouškem Rihanny a značky Fenty, ale cítila, že zahrnout píseň do show byl chybný krok.

Říká, že je dobré vidět omluvu Rihanny, ale zároveň si myslí, že velké značky potřebují více muslimských lidí v těchto průmyslových odvětvích, kteří by mohli podobné věci vyzvednout.
„Islám není estetický, náboženství není estetický,“ říká Hodhen pro Radio 1 Newsbeat.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

Hodhen už dříve koupila produkty Fenty, ale říká, že tento incident by teď mohl změnit její názor. Možná ani nebude používat bezplatné produkty, které jí značka poslala k online propagaci.


Náhledový obrázek: papermag.com a Instagram Rihanny
Přidat komentář

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama
Reklama

Může se ti líbit

Osobnosti

Rihanna byla žalována za porušení autorských práv kanadským hudebníkem Kingem Khanem a jeho dcerou Sabou Lou poté, co popová hvězda údajně použila jednu ze...

Hudba

Rihanna sdílela aktualizaci svého dlouho očekávaného nového alba a slibovala, že se na ni oplatí čekat. Zpěvačka v současné době pracuje na pokračování svého...

Osobnosti

Protesty v Americe, které vyvolala smrt Afroameričana George Floyda po brutálním zásahu policisty, stále pokračují a navíc se z nich stává celostátní problém. Lidé...

Móda

Rihanna zřejmě dále odkládá své dlouho očekávané deváté album. Pandemie koronaviru zrušila nebo odložila na neurčitou dobu hned několik projektů, včetně alb, singlů a...

Reklama

© 2019-2021 NEWSTER.cz TOPlist

You cannot copy content of this page