Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Tech

Kaufland přichází s chytrým nakupováním. Bez front a pokladen

Po řetězci Globus, Tesco a Albert i Kaufland zavádí novinku, díky níž si zboží z regálu dáme rovnou do tašky a následně ho při odchodu zaplatíme. A to bez dalšího skenování či načítání. K nákupu je využívána mobilní aplikace, stále rozšířenější QR kódy a samoobslužné kiosky, novinka nese název K-Scan.

Řetězec začal scanování testovat letos v létě, a to pouze na dvou prodejnách v Praze na Jarově a v Olomouci. Dnes už je zaveden v desítkách prodejen. Dle oficiálních údajů Kauflandu nyní tento způsob nákupu ve vybraných prodejnách provádí šest až dvanáct procent zákazníků denně. Lidé s aplikací pořídí v průměru tři nákupy za dva týdny.

„Jde o moderní způsob, který je navíc velmi komfortní a hygienický. K nakupování vám stačí mobil s aplikací a odbavení u expresních pokladen je navíc rychlejší,“ říká Renata Maierl, mluvčí společnosti Kaufland.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

Do chytrého telefonu si nejdříve stáhnete mobilní aplikaci a založíte si účet. Vyberete konkrétní Kaufland, ve kterém chcete nakupovat a odsouhlasíte obchodní podmínky. Po tomto procesu už se objeví obraz z fotoaparátu s obdélníkem, který je třeba namířit na čárový kód výrobku. Tím proběhne sken a zaznamenání do nákupního košíku. Jde o princip skenování známý například ze sdílených kol. V případě Kauflandu slouží jako odbavení daného zboží u pokladny. Nákup lze realizovat i pomocí skeneru.

Rozšiřování K-Scan mobilní aplikace půjde po jednotlivých vlnách. Nyní je možné takto nakoupit ve všech obchodech v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích, Plzni, Českých Budějovicích, Jihlavě, Karlových Varech, Kladně, Liberci, Znojmě. Od 23. listopadu pak na prodejnách v Hradci Králové nebo Zlíně, od 2. prosince v Humpolci a v Písku.


Náhledový obrázek: czechcrunch.cz

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.Přidat komentář

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama
Reklama

Může se ti líbit

Zajímavosti

Nákupní horečka se blíží ke svému konci. Letos o něco slabší kvůli pandemii.

Filmy & seriály

Kreditku můžeš nechat v peněžence a parádně tak obdarovat svoje blízké.

News

V prodejnách Kaufland a Lidl lidé ode dneška zaplatí dalšími druhy elektronických a papírových stravenek. Řetězce, oba z německé maloobchodní skupiny Schwarz, začaly přijímat...

Tech

Aplikace WhatsApp, která patří sociální síti Facebook, tento měsíc spustí novou službu, a to zasílání zpráv, které se po sedmi dnech vymažou. Podobnou možnost...

Reklama

© 2019-2021 NEWSTER.cz TOPlist

You cannot copy content of this page