Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Tech

Apple představil AirPods Max

Vánoce už doslova klepou na dveře, to však nebrání společnosti Apple, aby svým fanouškům představila další novinku letošního roku – prémiová sluchátka AirPods Max. Ty cílí na velmi náročné uživatele, čemuž koneckonců odpovídá i cenovka.

Letošní rok na nás společnost Apple doslova valí jednu novinku za druhou, od začátku roku v podstatě neuplyne měsíc, abychom se nedočkali nějaké zajímavé novinky. V září se americký počítačový gigant pochlubil dvěma novými iPady a také ukázal dvoje hodinky Apple Watch, v říjnu pak hned čtyřmi novými iPhony s číslovkou 12 v názvu, a nakonec v listopadu novými počítači s čipem Apple M1, konkrétně si premiéru odbyl MacBook Air M1, MacBook 13 Pro M1 a Mac mini M1.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

Tím vůbec posledním představeným produktem letošního roku však budou sluchátka AirPods Max, která byla oficiálně oznámena dnes. Alespoň v rychlosti připomeňme, že doposud Apple pod vlastní značkou nabízel pouze bezdrátové špunty. Vůbec poprvé se tak setkáváme s velkými sluchátky s logem nakousnutého jablka.

Apple se přitom netají tím, že má s novinkou velké ambice – chce cílit na ty nejnáročnější uživatele. Má jít zkrátka o nejlepší model v nabídce amerického počítačového gigantu. Tomu odpovídá také pořizovací cenovka, suma 16 490 Kč je opravdu sebevědomá.

Bezdrátový model AirPods Max sází na technologii Bluetooth 5.0 a slibuje až 20 hodin poslechu na jedno nabití při zapnutém aktivním potlačování hluku nebo režimu propustnosti. V obou sluchátkách je osvědčený čip Apple H1, celkově je k dispozici osm mikrofonů pro aktivní potlačování hluku a tři mikrofony na snímání hlasu (dva sdílené s aktivním potlačováním hluku a jeden samostatný).

Sluchátka zvládnou zprostředkovat také prostorový zvuk s dynamickým snímáním polohy hlavy. To se hodí především při sledování filmů či seriálů. „Tohle jsou sluchátka přes uši, jaká tady ještě nebyla. Náušníky i klenba hlavového mostu se dokonale přizpůsobují individuálnímu tvaru hlavy, takže AirPods Max optimálně akusticky těsní a poskytují mimořádný poslechový zážitek,“ láká Apple na nová sluchátka.

„AirPods Max spojují vysoce věrnou reprodukci zvuku se špičkovým aktivním potlačováním hluku. Zážitek z poslechu je nepřekonatelný. Každá součást jejich speciálního budiče pomáhá vytvářet zvuk s naprosto minimálním zkreslením v celém slyšitelném frekvenčním rozsahu. Mohutné basy, přesné středy i věrné, čisté výšky znějí dokonale průzračně,“ stojí dále v propagačních materiálech. Na závěry z praxe je ale příliš brzy, reálné testy zatím nejsou k dispozici.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

Velmi zajímavé je i ovládání nových sluchátek. K dispozici je především korunka Digital Crown, podobnou se pyšní také hodinky Apple Watch. Korunka slouží k ovládání hlasitosti otáčením, jedním stisknutím zapnete/zastavíte přehrávání nebo přijmete hovor, dvojitým stisknutím přeskočíte dopředu a trojitým stisknutím přeskočíte dozadu. Dále je k dispozici tlačítko hlukového filtru, jeho stisknutím přepnete mezi aktivním potlačováním hluku a režimem propustnosti.

Prodej nových sluchátek odstartuje 15. prosince, tedy ještě před Vánocemi.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.Přidat komentář

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama
Reklama

Může se ti líbit

Hudba

Justin Bieber zahájil nový rok sdílením nového singlu s názvem „Anyone“ – podívej se na video níže. Zpěvák debutoval s novou skladbou během svého...

Hudba

Jordan Roseman, nebo chcete-li DJ Earworm, je mashup umělec pocházející ze San Francisca. Získal velké uznání pro jeho technicky sofistikovanou hudbu a video mashupy zaměřené...

Filmy & seriály

Vánoce se blíží, počasí že by PSA nevyhnal. McCallisterovi ze Sám doma to letos nemají vůbec lehké. Poradí si s novými opatřeními v době...

Hudba

Georgia sdílela nový syntetický-popový předěl od Kate Bush „Running Up That Hill“ – podívej se na jeho pozoruhodné video níže. Nová písnička je převzata...

Reklama

© 2019-2021 NEWSTER.cz TOPlist

You cannot copy content of this page