Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Zajímavosti

Češi si dopřávali večeře na Štědrý den přes Dáme Jídlo

Češi na Štědrý den uskutečnili přes rozvozovou službu Dáme jídlo dvakrát více objednávek než loni 24. prosince. Ve srovnání s předminulým rokem dosáhly letošní objednávky téměř čtyřnásobku. Společnost to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Podle ní rozvoz pravděpodobně využilo mnoho lidí, kteří jinak vyrážejí na štědrovečerní jídlo do restaurací. Lidé si častěji než jindy vybírali české pokrmy, které se v podílu objednávek zařadily na druhé místo za pizzu. Obvykle přitom česká kuchyně bývá až čtvrtá v pořadí. Více objednávek než loni očekává Dáme jídlo také na Silvestra a Nový rok.

Pizzu si podle údajů Dáme jídlo vybral na Štědrý den každý pátý zákazník. Mezi objednávkami převažovala, ale ve srovnání s běžnými dny byl její podíl nižší. Na polovinu obvyklé hodnoty se propadl podíl objednávek z rychlého občerstvení. U českých pokrmů nechyběly tradiční jídla jako kapr nebo řízek s bramborovým salátem. Vyšší zastoupení měl 24. prosince v objednávkách také alkohol, mimo jiné například české pivo.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

Na Štědrý den zesílila také koncentrace rozvozu ve velkých městech. Podíl Prahy na celkovém počtu objednávek se ve srovnání s obvyklým pracovním dnem zvýšil o více než polovinu. Oproti předchozím rokům vzrostl počet objednávek v Jihomoravském kraji, což lze podle Dáme jídlo přičítat hlavně silnému zájmu zákazníků v Brně. “Větší koncentrace objednávek do velkoměst je na Štědrý den dána tím, že v nich ve svátek zůstává otevřených více restaurací než v regionech. Důvodem je mimo jiné také spotřebitelské chování obyvatel ve větších městech, kteří jsou obecně zvyklí více objednávat on-line,” uvedl ředitel marketingu Dáme jídlo Břetislav Stromko.

Vyšší zájem firma předpokládá také na přelomu roku, kdy poptávka meziročně roste přibližně o polovinu a letos by mohla ještě narůst.

Stravovací zařízení mohou z rozhodnutí vlády v boji proti koronaviru občerstvení prodávat jen přes výdejní okna, a to mezi 05:00 a 20:59. Další možností prodeje je rozvoz.


Zdroj: ČTK

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.
Přidat komentář

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama
Reklama

Může se ti líbit

Blog

Užij si vánoční svátky plné pohody!

Zajímavosti

Nákupní horečka se blíží ke svému konci. Letos o něco slabší kvůli pandemii.

Filmy & seriály

Na Vánoce se dočkáme jako každý rok těch stejných pohádek, které máme u stromečku rádi.

News

Zima se během vánočních svátků přihlásí o své slovo.

Reklama

© 2019-2021 NEWSTER.cz TOPlist

You cannot copy content of this page