Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Zajímavosti

Barbershopy začínají jezdit za zákazníky. Novinku nazvali Barber drive

Kadeřníci a podobné služby musí mít zavřeno. Lidé však jejich služby vyžadují, a tak si je zvou domů, což je i v karanténě povoleno. Kadeřníkům však často chybí potřebná razítka, a tak stříhají načerno. Vymýšlí tak různé způsoby, jak ve svém podnikání pokračovat.

Jako posledním příkladem toho je jeden pražský Barbershop, který rozeslal svým zákazníkům informaci o novince. Ta se týká možnosti si objednat svého oblíbeného kadeřníka až do domu. Cena je standardní jako v salonu, ale zákazník si zaplatí cestu kadeřníka.

“Z důvodů nařízení vlády jsme byli nuceni zavřít naši provozovnu, ale to bychom nebyli my, kdybychom si k Vám nenašli cestu i v téhle nelehké době.Připravili jsme pro vás možnost stříhání u vás, nebo u našeho barbera doma. V tuto chvíli přijímáme objednávky a případné dotazy na našem telefonním čísle. Za dopravu si účtujeme 15kč za kilometr v rámci lokality každého vámi vybraného barbera, která se hradí na místě v hotovosti. Připravujeme otevření rezervačního systému ve kterém naleznete jména všech našich barberů, jejich lokalitu ve které se nacházejí a volné termíny na vámi požadovanou službu. Tato služba se hradí pouze online platbou, ke které budete po registraci vyzváni. Do poznámky můžete napsat svou adresu. Jakmile bude platba uhrazena, bude vás vámi vybraný barber kontaktovat s upřesněním rezervace”, stojí například na barbershopu barberhood.cz

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

Obavy při poskytování kadeřnických a podobných služeb vycházejí také z toho, že kromě lidí, kteří podnikají nelegálně v uzavřených salonech, by i ti, kteří docházejí k zákazníkům domů, měli mít při zřizování živnosti uvedenou v provozním řádu takzvanou docházkovou činnost. Tu má však podle Asociace kadeřníků ČR jen minimum živnostníků.

Kadeřníků je v Česku odhadem 60 až 70 tisíc. Těch, kteří mohou provozovat mobilní kadeřnictví, je jen pár procent.

Kdo může takové služby nabízet?

„Podle zákona o ochraně veřejného zdraví se v případě kadeřnictví jedná o činnost epidemiologicky závažnou (stejně tak pokud jde o holičství, manikúru, pedikúru, kosmetické, masérské, regenerační a rekondiční služby, solárium a činnost, při níž je porušována integrita kůže). Osoba toto provozující je povinna vypracovat provozní řád. V provozním řádu uvede podmínky činnosti, použití strojů, přístrojů a dalších zařízení, zásady prevence vzniku infekčních a jiných onemocnění, ke kterým by mohlo dojít nesprávně poskytnutou službou, včetně podmínek dezinfekce a sterilizace, zásady osobní hygieny zaměstnanců a ochrany zdraví spotřebitele, způsob zacházení s prádlem a očisty prostředí provozovny.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

Tento provozní řád schvaluje KHS a provozovatel je povinen tento provozní řád dodržovat. Pokud provozovatel nezajistí dodržení provozního řádu, může mu být uložena pokuta až do výše 1 mil. Kč. Provozní řád se může také měnit, avšak opět se souhlasem KHS.

Aktuálně nastavená opatření neumožňují poskytování uvedených činností v provozovně, mimo provozovnu však může poskytovatel služby fungovat pouze za shodných podmínek jako za „normální situace“, opatření neobsahují v tomto směru nějaký „generální pardon“. Tzn. pokud před epidemií poskytoval v souladu se zákonem o ochraně veřejného zdraví, případně živnostenským zákonem a jinými předpisy, své služby i mimo provozovnu, může tak činit i nyní. Pokud tak činit nemohl, nemůže ani nyní.“


Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.Přidat komentář

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama
Reklama

Může se ti líbit

Reklama

© 2019-2021 NEWSTER.cz TOPlist

You cannot copy content of this page