Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Hudba

LIPO se hlásí o slovo. Nazpíval song “Neodvrátíš svou tvář” a singl “Salome”

Rapper Lipo si nachystal novou skladbu, které je odrazem dnešní doby a pohledu na pandemii koronaviru. Nová skladba se jmenuje “Neodvrátíš svou tvář” a najdeš jí už i například na Spotify.

Co Lipa vedlo k napsání této skladby? “Loni v listopadu jsem procházel kolem nemocnice v Praze na Vinohradech a viděl zdravotníky v oblecích, kteří odebírali lidem vzorky. Ta atmosféra na mě hluboce dolehla. Kladl jsem si otázku, v jaké fázi krize se vlastně nacházíme a jak moc mění náš svět. A protože v té době pracovala moje máma v liberecké nemocnici na covidovém oddělení, myslel jsem hodně na ni.”

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

“Vnímám debatu, která v české společnosti probíhá mezi odpůrci a zastánci vládních nařízení. Uvědomil jsem si, jak jsou některé názory absurdní s ohledem na to, v jakém prostředí a pod jakým tlakem zdravotníci pracují. Od mámy jsem měl velmi přesné informace o tom, jak se věci mají a co zdravotníci prožívají. Také jsem viděl únavu v jejích očích, když se vracela domů. To všechno mě vedlo k napsání skladby Neodvrátíš svou tvář. Je pro mámu a pro všechny, kteří svou tvář neodvrátili,” komentuje svůj nový počin.

Podívej se teď na pěkný videoklip:

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

Lipa také před několika dny zasáhla smrt hudebníka Davida Stypky. “David byl básníkem. Byl básníkem v tom smyslu, že i v kulisách dnešní estrádní doby za slovy hledal významy,“ ocenil ho sám Lipo, režisér videoklipu ke Stypkově největšímu hitu “Dobré ráno, milá”. “Jak skutečně velký talent to byl, nám všem však dojde až teď…” dodal. I on se přidal ke sbírce pro Davidovu pozůstalou rodinu.

Kromě toho všeho Lipo nedávno vydal první singl z chystané čtvrté řadové desky, který se jmenuje “Salome“. V refrénu uslyšíme nováčka české hudební scény a to Jana Brauna. I této novince je natočený videoklip, který přikládáme níže.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

Náhledový obrázek: facebook.com/lipobpm
Přidat komentář

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama
Reklama

Může se ti líbit

Hudba

Jeden z nejúspěšnějších zpěváků svojí generace Sebastian představuje novou píseň „Prach“, která je zároveň jeho prvotinou ve spolupráci s vydavatelstvím Universal Music. Na písni Prach...

Hudba

Ve čtvrtek 28. listopadu nadělil Xindl X sobě, i svým fanouškům vyprodaný narozeninový koncert v pražském Fóru Karlín. Na závěr narozeninové oslavy převzal od...

Reklama

You cannot copy content of this page