Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Zajímavosti

Sezona F1 začne v Bahrajnu a ne v Melbourne

Sezona formule 1 začne oproti plánu o týden později 28. března Velkou cenou Bahrajnu. Původně zahajovací Grand Prix Austrálie v Melbourne byla kvůli pokračující pandemii koronaviru odložena předběžně na listopad. Ve stanoveném termínu se nepojede ani dubnová Velká cena Číny, pro závod v Šanghaji ale zatím vedení F1 nové datum nemá.

“Přetrvávající situace s covidem-19 neumožní odstartovat sezonu v Melbourne,” uvedlo v prohlášení vedení F1. Za dobrou zprávu označilo skutečnost, že se našel nový termín. Vloni totiž závod v Melbourne po zrušení na poslední chvíli vypadl z kalendáře jako řada dalších úplně.

Šanghaj přišla o termín kvůli omezení cestování do Číny. “Pokračují diskuse s promotérem a úřady v Číně o tom, zda bude možné závod přeložit na pozdější fázi sezony,” uvedla F1.

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

Seriál tvoří i bez čínské GP rekordních 23 dílů, protože do upraveného kalendáře byl nově zařazen závod v Imole. Velká cena se tam uskuteční jako druhá v pořadí 18. dubna. Stále neobsazen zůstal aktuálně třetí díl šampionátu. O pořadateli závodu, který má nový termín 2. května a kterým původně měla být premiérová GP Vietnamu, rozhodne vedení šampionátu v dohledné době.

S přesunem australské Grand Prix na listopad dostaly nové termíny také další tři závody finální fáze sezony. Zatímco brazilská Velká cena v Sao Paulu se pojede oproti plánu o týden dříve 7. listopadu, závěrečné dva závody sezony v saúdskoarabské Džiddě a Abú Zabí se uskuteční o týden později 5. a 12. prosince.

Kalendář formule 1 na sezonu 2021:

28. března: Velká cena Bahrajnu (Sáchir), 18. dubna: Velká cena Emilie Romagny (Imola), 2. května: dějiště bude teprve potvrzeno, 9. května: Velká cena Španělska (Barcelona), 23. května: Velká cena Monaka (Monte Carlo), 6. června: Velká cena Ázerbájdžánu (Baku), 13. června: Velká cena Kanady (Montreal), 27. června: Velká cena Francie (Le Castellet), 4. července: Velká cena Rakouska (Spielberg), 18. července: Velká cena Británie (Silverstone), 1. srpna: Velká cena Maďarska (Budapešť), 29. srpna: Velká cena Belgie (Spa-Francorchamps), 5. září: Velká cena Nizozemska (Zandvoort), 12. září: Velká cena Itálie (Monza), 26. září: Velká cena Ruska (Soči), 3. října: Velká cena Singapuru (Singapur), 10. října: Velká cena Japonska (Suzuka), 24. října: Velká cena USA (Austin), 31. října: Velká cena Mexika (Mexiko), 7. listopadu: Velká cena Brazílie (Sao Paulo), 21. listopadu: Velká cena Austrálie (Melbourne), 5. prosince: Velká cena Saúdské Arábie (Džidda), 12. prosince: Velká cena Abú Zabí (Abú Zabí).

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

Zdroj: ČTK
Přidat komentář

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama
Reklama

Může se ti líbit

Reklama

© 2019-2021 NEWSTER.cz TOPlist

You cannot copy content of this page