Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

News

VIDEO: Českem se v noci prohnala sněhová bouřka. Doprovázela jí bílá tma

V noci na dnešek přes naše území přešla fronta z Německa, kterou doprovázely i bouřky. Ty se již během včerejšího odpoledne a večera vyskytovaly často v Německu, kde uhodilo přes 5000 blesků. O půlnoci se jejich pozůstatky dostaly i nad Česko. Dva výboje se vyskytly nad Prahou, několik jich bylo hlášeno v Karlovarském kraji, v Plzni či na Vysočině. Celkově na našem území dle sítě Blitzortung.org uhodilo přibližně 300 blesků.

Přechod fronty doprovázel také silný vítr a husté sněžení. Během chvíle napadlo od 2 do 5 cm sněhu a vyskytoval se tzv. bílá tma. Jak bouřka vypadala v Plzni, zabral Daniel Neumann (viz video níže, kde je v čase 1:00 patrný i úder blesku).

Následuje reklama. Posouvej dál pro čtení.

Sněhové bouřky v zimě jsou spíše vzácností a vyskytují se jen výjimečně. Další bouřky se v nejbližších dnech již neočekávají.
Přidat komentář

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama
Reklama

Může se ti líbit

News

Včera naše území zasáhlo od jihu trvalé a místy i vydatnější sněžení. Sněžilo i v nížinách a sněžení tak patřilo k těm vydatnějším za...

News

Závěr roku 2020 přinese poněkud nižší teploty, než jsme byli v uplynulých dnech tohoto týdne zvyklí. Po mrazivém ránu maxima vyšplhají na 0 až...

News

Zima se během vánočních svátků přihlásí o své slovo.

News

Míří na nás pravé prosincové počasí.

Reklama

© 2019-2021 NEWSTER.cz TOPlist

You cannot copy content of this page