Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

foto: newster.cz

Tech

Oficiálně vyšla aplikace TEČKA, kterou budeš prokazovat bezinfekčnost koronaviru

Mobilní aplikace Tečka, která slouží pro ukládání covidových certifikátů o prodělaném očkování či negativním testu, je hotová.

Chytrá karanténa nyní na Twitteru oznámila, že spustila i aplikaci Tečka, která bude taktéž obsahovat tvoje certifikáty týkající se očkování, testů či prodělání koronaviru. Appka zatím funguje pouze na iPhonech, ale během nadcházejících dnů by měla být i pro mobilní telefony se systémem Android.

TEČKA pro iOS ke stažení tady

Tečka v App Store! Pokud máte iPhone, můžete si hned teď stáhnout naši národní aplikaci, díky níž se můžete prokázat platným očkováním, testem nebo potvrzením o prodělané nemoci u nás i v EU,“ tweetla Chytrá karanténa.

Reklama. Pokračuj dále ve čtení.

Aplikace Tečka funguje na podobném principu jako covid pas, který si můžeš stáhnout na webu ocko.uzis.cz. Jediným rozdílem pravděpodobně bude to, že covid pasem můžeš svojí bezinfekčnost prokázat ve všech zemích Evropské unie, avšak u Tečky záleží na konkrétním přístupu jednotlivých států. Appka Chytré karantény ti zase na oplátku u certifikátů zobrazí, kolik času zbývá do vypršení platnosti testu na koronavirus, což covid pas v současné chvíli neumí.

V polovině června spustilo ministerstvo zdravotnictví aplikaci čTečka (ke stažení pro iOS i Android) do mobilních telefonů, která slouží ke kontrole negativních testů na covid-19, prodělané nemoci nebo očkování. Využití najde například u pořadatelů akcí nebo poskytovatelů různých služeb, kde je potřeba kontrolovat bezinfekčnost.

QR kódy, které aplikace snímá a vyhodnocuje, mohou lidé získat prostřednictvím Očkovacího portálu občana, odkud lze certifikát stáhnout nebo vytisknout. Možnosti prokazování bezinfekčnosti ale v následujících hodinách rozšíří i druhá dlouho očekávaná aplikace s názvem Tečka.

Reklama. Pokračuj dále ve čtení.

Může se ti líbit

Tech

Od 1. července vchází v platnost evropské covid pasy, které sjednotí doklady o bezinfekčnosti ve všech státech Evropské unie. Zatím to však bohužel neznamená, že dojde...

Hudba

Grammy 2021 se konaly dnes v noci (15. března) a v Los Angeles se shromáždily hvězdy z celého hudebního světa. Beyoncé si na slavnostním...

Reklama

You cannot copy content of this page