Přidej se k nám

Co potřebuješ vyhledat?

Pravidla a podmínky k publikaci článku

Kde mám napsat článek?

 • Psaní je jednoduché, stačí ti uživatelská znalost textového editoru. Článek nemusíš ani nějak extra upravovat, systém jej upraví automaticky během několika hodin. Jen prosím dodržuj odstavce.
 • Článek sepíšeš vždy na stránce newster.cz/pridat, kde najdeš textový editor.
 • Vyplň vše potřebné a publikuj svůj článek. Objeví se automaticky během několika vteřin na titulní straně webu a v uživatelských článcích.
 • Doporučujeme používat u článků celé jméno a při opakovaném publikování i stejný email, aby jsme tě případně snadno identifikovali, kdyby ti vznikl nárok na odměnu.

Jak to konkrétně funguje?

 • Pro napsaní článků je povinné vyplnit všechna pole, jinak by se článek k nám neodeslal. Jakmile vše vyplníš, sepíšeš článek a nahraješ titulní obrázek k článku, stačí ho odeslat a okamžitě se zapíše do systému, kde si ho přečtou další návštěvníci.
 • Pokud bude tvůj článek natolik dobrý, budeme ho publikovat v našich top news. Za pravidelné psaní si lze vyžádat odměnu ve formě vstupenek a alb. Více níže.
 • Nezapomeň si článek pročíst, jestli v něm není nějaká chyba. Při odeslání ho nelze už editovat a ani ručně smazat. Překlepy apod upraví ještě i tak robot.
 • Odměny za články: Pokud uživatel za jeden měsíc napíše přes 20 článků, má nárok na odměnu ve formě hudebních nosičů, vstupenek a dalších aktuálně nabízených odměn v daném období, o kterých budeme vždy informovat na webu a Instagramu. Odměny lze získat i opakovaně. Autor s články se vždy prokazuje jménem a emailem, se kterým je evidován u každého svého článku. Proto je nutné se u článků vždy podepisovat stejným jménem a používat jeden mail. Newster bude sestavovat žebříčky přispěvatelů, kteří budou nejaktivnější a na základě aktivity je budeme kontaktovat. O ceny se může přihlásit i sám autor článků.

Podmínky

 • Odesláním článku souhlasíš s tím, že článek bude automaticky publikován na stránce https://newster.cz/ a na jeho přidružených stránkách, jako je Facebook profil nebo Instagram Newsteru. Článek může být publikován i v Google News.
 • Přijímáš zobrazení tvého jména u vytvořeného článku.
 • S vložením článku také souhlasíš s dalšími pravidly a soukromí na tomto webu.
 • Souhlasíš s tím, že při odeslání článku ztrácíš po 1 hodiny od publikace nárok na možnost odstranění článku a autoři webu do něj mohou zasáhnout grafickou úpravou a upravit pravopisné chyby.

Pravidla

 • Článek musí být tvůj autorský, několik zkopírovaný. Při porušení jej ihned mažeme.
 • Článek se může týkat jakéhokoliv tématu, případně lze vložit články na téma technologie (mobily, počítače, zpravodajství, móda…) nebo filmy a seriály. Povolen je i bulvární/paparazzi článek o celebritách.
 • Titulek (název příspěvku) by měl vystihovat o čem píšeš, bude se jednat o tvůj nadpis, který bude mít za úkol oslovit ostatní návštěvníky.
 • Musíš u editoru vyplnit všechna pole a nahrát obrázek, který bude sloužit jako titulní. Obrázek musí mít šířku alespoň 900px a výšku alespoň 500px. Max. velikost stran je však 2000px. Použij prosím obrázek k tématu, o kterém píšeš. Nejlépe foto zpěváka, skupiny. Velikost obrázku max. 256MB.
 • Obrázek nesmí být autorský nebo obsahovat něčí logo. Použij veřejné databáze. Pokud to jinak nejde, připiš na konec článku zdroj fotky.
 • Musíš před uveřejním článku souhlasit zaškrtnutím pole s podmínkami.
 • Vulgární a nevhodné články okamžitě blokujeme a při porušení můžeme tvoje údaje předat Policii ČR.

Časté otázky

Musím se registrovat, abych mohl článek napsat? Ne, toto není třeba. Psaní je volně dostupné každému návštěvníkovi webu.

Jak mám přidat k článku hashtagy, aby se článek dobře hledal? Přidávat je nemusíš, systém je do několika hodin nastaví sám.

Jak docílím toho, aby článek vypadal designově tak, jak ho máte vy? Nemusíš se bát, i tady náš chytrý systém obstará to, aby vypadal dobře. Vše se nastaví automaticky.

Můžu si vytvořit vlastní účet s profilem na psaní článku? Toto možné aktuálně není, tuto možnost ovšem připravujeme.

Chci psát články jako redaktor Newster.cz, je to možné? Ano, stačí nás kontaktovat a přibereme tě do týmu.

Rozhodl jsem se, že nechci, aby článek byl na webu zobrazen, co mám dělat? V takovém případě nás neprodleně kontaktuj, kde nám uveď důvod a o jaký článek se jedná. Článek lze smazat max do 1 hodiny od jeho vložení.

Jak má být článek dlouhý? Měl by mít alespoň dva odstavce. Jak dlouhý dále bude je jen na tobě.

Je nějaký limit, kolik článků za sebou můžu vložit? Není, piš podle svojí chuti a kdy jen budeš chtít.

Kolik lze vložit k článku obrázků a jakým způsobem? Pouze jeden, titulní. Klikni na “vybrat soubor” pod editorem a vyber obrázek z tvého počítače, mobilu.

Vybral jsem špatný obrázek k článku, jak ho můžu před odesláním změnit? Stačí znovu otevřít “vybrat soubor” a zvolit správný obrázek, původní se sám přenahraje.

Chci do článku vložit video, jak to mám udělat? Stačí si v editoru překliknout na záložku “HTML”, kam vlož zkopírovaný HMTL kod, který se nachází vždy pod videem na YouTube. Jakmile kod vložíš překlikni si zpět do záložky “Editor”, kde se HTML kod automaticky předělá na přehrávač. viz níže obrázek

Chci do článku přidat příspěvek z Twitteru, Facebooku, Instagramu apod., co dělat? Příspěvky odjinud vložíš také pomocí HTML kodu, který najdeš např. u příslušného statusu na Twitteru. Stačí si v editoru překliknout na záložku “HTML”, kam vlož zkopírovaný HMTL kod a následně opět na “Editor” a tvůj požadovaný obsah se zobrazí. Občas se stane, že příspěvky z Twitteru se nezobrazí tak jak mají, proto stačí vložit jen odkaz a systém ho pak do několika hodin sám zpracuje. viž níže obrázek

Vkládání videa z YouTube či jiného videoserveru, Facebooku, Twitteru apod.
Ukázka vloženého videa zpátky v Editoru

Newster.cz se vzdává za uživatelské články odpovědnosti. Odpovědný je za článek uvedený autor.

Veškeré podmínky a pravidla jsou platné od 1.června 2020.

You cannot copy content of this page